Aktualności

21 Sie

INFORMACJE DOTYCZĄCE EKOGROSZKU POD ZASTRZEŻONĄ HANDLOWĄ NAZWĄ EKORET

„Katowicki Węgiel” Sp. z o.o. jest pierwszym w Polsce producentem ekologicznego kwalifikowanego paliwa węglowego eko-groszku pod handlową nazwą EKORET®.
Nazwa węgla ekologicznego EKORET® jest zarejestrowana w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej przez Katowicki Holding Węglowy S.A. i chroniona prawem własności przemysłowej – nr prawa wyłącznego 157906. Nazwa ta może być używana tylko do eko-groszku o ustalonych parametrach jakościowych, który jest produkowany na licencji KHW SA przez "Katowicki Węgiel" Sp. z o.o. w Zakładzie Przeróbczym „Juliusz” w Sosnowcu , ul. Minerów 2.
Ekogroszek EKORET® produkowany jest na bazie wybranych typów węgli i odpowiada wszystkim wymogom stawianym przez producentów kotłów z paleniskiem retortowym.
Ekogroszek EKORET® jest paliwem o wysokich, jednolitych oraz powtarzalnych parametrach jakościowych jak niżej:
- Wartość opałowa > 26 MJ/kg
- Zawartość popiołu 4 – 10%
- Zawartość siarki 0,40 – 0,60%
- Spiekalność < 10
- Zawartość wilgoci < 10%
„Katowicki Węgiel” Sp. z o.o. jako jedyny w Polsce producent groszku ekologicznego pod handlową nazwą EKORET® oświadcza, że w przypadku pojawienia się na krajowym rynku węglowym informacji bądź ofert od innych producentów lub sprzedawców węgla, że są oni producentami ekogroszku EKORET-u® to jest to informacja nieprawdziwa. Jednocześnie informujemy, że nie istnieje pojęcie „lepszego” lub „gorszego” EKORET-u® jak to miało ostatnio miejsce w opinii rzekomych sprzedawców EKORET-u.
Wróć do listy

Partnerzy:

Certyfikaty:
Szybki kontakt:
  • ul. Ks.Franciszka Ścigały 14
  • 40-205 Katowice
  • tel.: +48 32 351 34 28